PayTraq Blogs

Daudzfaktoru vai divfaktoru autentifikācija

Tagi: atjauninājumi


PayTraq šobrīd parādījās iespēja pielietot divfaktoru vai citādi daudzfaktoru autentifikāciju (MFA).

Divfaktoru autentifikācija ir lietotāja identifikācijas metode jebkurā servisā, izmantojot divu dažādu autentifikācijas veidu datu pieprasījumu, kas nodrošina efektīvāku aizsardzību pret nesankcionētu piekļuvi lietotāja kontam.

Praksē visbiežāk tas izskatās šādi, ka no sākumā tiek ievadīts lietotāja vārds un parole, bet pēc tam – speciālais kods, kuru Jūs saņemat kā SMS vai no jebkura cita elektroniskā avota.

Citiem vārdiem pieejas būtība ir ļoti vienkārša: lai kaut kur nokļūt, ir divreiz jāapstiprina fakts, ka tas esat jūs, turklāt, izmantojot divas dažādas identifikācijas metodes.

Divfaktoru aizsardzība nav panaceja pret ielaušanos, bet ir pietiekoši droša barjera, kura nopietni sarežģī noziedzniekiem piekļuvi jūsu datiem un zināmā mērā novērš klasiskās aizsardzības ar paroli trūkumus, it īpaši ja tiek izmantotas vienkāršas un īsas paroles, kuras no vienas puses ir viegli atcerēties, bet no otras, tikpat viegli arī uzminēt.

Lai pielietotu daudzfaktoru autentifikāciju PayTraq, Jums būs nepieciešams viedtālrunis (iPhone vai Android saderīgs tālrunis) ar uz tā uzstādīto vienreizējo laicīgo kodu pēc TOTP algoritma veidošanas lietotni. Mēs iesakām izmantot Google Authenticator.

Jebkurā brīdī var ieslēgt un izslēgt daudzfaktoru autentifikāciju lietotāja profilā (Mans PayTraq- Mans profils) cilnē MFA.