PayTraq Blogs

Dažādu valodu atbalsts grāmatvedības programmā

Tagi: grāmatvedības uzskaitē, atjauninājumi, atskaites, Finanšu rādītāji, finanšu pārskati, bilance, finanšu analīze


Vai zinājāt, ka PayTraq programmā var strādāt daudzās valodās? Viens klikšķis un lietotāja priekšā ir grāmatvedības programmas interfeiss vēlamajā valodā. No PayTraq Jūs varat izsūtīt izrakstītus rēķinus (kā arī priekšapmaksas rēķinus, pavadzīmes utt.) kā latviešu valodā saviem Latvijas klientiem, tā arī angļu valodā, ja saņēmējs ir ārzemju klients.

Šobrīd mēs esam pievienojuši jaunu lietderīgu funkciju – finanšu pārskatu veidošana angļu valodā.

Grāmatvedības programmu vairākums pārsvarā atbalsta tikai vienu valodu, bet iedomājieties, ka Jūsu uzņēmumam ir parādījies potenciālais ārvalstu partneris, kas vēlas apskatīt standarta finanšu pārskatus – Bilanci, Peļņas vai zaudējumu aprēķinu un Naudas plūsmas pārskatu.

Šajā brīdī Jūsu grāmatvedim ir jākļūst nedaudz par tulku, lai pārtulkotu šos pārskatus angļu valodā, un diez vai tas izdosies labi, jo finanšu pārskatos ir diezgan daudz terminu, kuru pārtulkošana var būt sarežģīta un neviennozīmīga.

Finanšu pārskati angļu valodā var būt nepieciešami vairākos gadījumos, piemēram: investīciju piesaistīšanai, ārvalstu akcionāriem pārskatīšanai, bankas norēķinu kontu atvēršanai, Eiropas finansējuma saņemšanai, starptautisko konkursu dalībai utt.

Tagad PayTraq lietotāji var iegūt visus šos pārskatus angļu valodā tikai dažas reizes noklikšķinot. Vairs nav nepieciešams pašiem pārtulkot pārskatu rindas un grāmatvedības kontu nosaukumus.

Šobrīd izdrukai angļu valodā ir pieejami sekojoši pārskati:

  • Bilance
  • Peļņas vai zaudējumu pārskats
  • Naudas plūsmas pārskats
  • Bilances rindu atšifrējums
  • Peļņas vai zaudējumu pārskata rindu atšifrējums
  • Virsgrāmata
  • Izmēģinājuma bilance
  • Kontu plāns

Jebkurā laika brīdī jebkurā no šīm atskaitēm var būt gan saglabāta angļu valodā, gan izdrukāta, gan arī nosūtīta pa e-pastu.

Visu atskaišu rindu nosaukumus un grāmatvedības kontu nosaukumus pēc noklusējuma mēs jau pārtulkojām angļu valodā. Ja Jūs pievienojāt jaunus grāmatvedības kontus, vai arī mainījāt kādu kontu nosaukumus, vai Bilances vai Peļņas vai zaudējumu pārskata rindu nosaukumus, viss, kas ir nepieciešams tas ir vienu reizi pievienot trūkstošo tulkojumu attiecīgajā laukā iestatījumos.

Tāpat kādu laiku atpakaļ PayTraq parādījās vēl viena jauna atskaite – Vadības Kopsavilkums. Tas ir galveno finanšu radītāju un statistikas informācijas apkopojums, kurš iekļauj datus par 5 dažādiem periodiem. Vadības kopsavilkums sniedz apkopoto uzņēmuma attīstības dinamiku vadībai, investoriem un biznesa partneriem.