PayTraq Blogs

Open Banking

Tagi: automatizācija, atjauninājumi, grāmatvedība, Integrācija, programma

2015. gadā Eiropas Savienība izvirzīja Atvērto banku datu standartu (Open banking Standard) iniciatīvu un pieņēma Otro Maksājumu pakalpojumu direktīvu PSD2 (Revised Payment Services Directive). Open banking standartu ieviešana ļauj ātrāk ieviest inovācijas finanšu jomā un palielinā konkurenci banku vidū.

Open Banking ir ļoti plašs jēdziens, kas ietver daudzus dažādus procesus, sākot no kontu īpašnieku verificēšanas līdz maksājumu iniciācijai.

Galvenais, kas bija jāpaveic visām Eiropas bankām, ieviešot direktīvu, ir dot iespēju klientiem, izmantojot atvērtajos API, saņemt informāciju par savām finanšu transakcijām sev visērtākajā veidā.

Tādējādi, banku klienti ir saņēmuši iespēju automātiski saņemt informāciju par veiktajām operācijām, pat neieejot internetbankā, piemēram, redzēt visus savus kontus dažādās bankās vienā personīga finanšu pārvaldīšanas lietojumprogrammā.

Uzņēmējiem tas nozīmēja iespēju automātiski ielādēt bankas operācijas tieši grāmatvedības programmā, bez nepieciešamības tērēt laiku bankas operāciju manuālai ievadei vai bankas izrakstu datņu lejupielādei – viss notiek automātiski. Bankas operācijas bez kavēšanās parādās grāmatvedības programmā, kas nozīmē precīzu uzņēmuma finanšu stāvokļa pārskatamību.

Grāmatvežiem tas ir autonomijas un darba efektivitātes pieaugums, jo viņiem vairs nav jāatgadina klientiem par izrakstu saņemšanu un jāgaida, kad viņi tos varēs atsūtīt, kas ļauj ietaupīt laiku un uzlabot sadarbības pieredzi ar klientiem.

PayTraq Jūs varat izveidot automātisku banku operāciju lejupielādi no galvenajām bankām (Swedbank, SEB, Citadele, Luminor), šī integrācija ir veikta ar vienu no lielākajām Eiropas agregatoriem - Nordigen.

Lai pieslēgtos, dodieties uz sadaļu Nauda -> Bankas konti -> cilnē Bankas elektroniskie kanāli.  Šeit var redzēt pieslēgumam pieejamo kanālu sarakstu, tie, kuriem var pieslēgties izmantojot Open banking API, satur ierakstu "Banking Data API provided by Nordigen".

Pēc tam, kad tika izvēlēts Bankas elektroniskais kanāls, lai izveidotu savienojumu, un noklikšķināts uz "Aktivēt", notiek pāreja uz agregatora pakopojuma autorizācijas lapu, kurā jāapstiprina piekrišana informācijas pārsūtīšanai no bankas uz PayTraq. Pēc tam notiks pāreja uz bankas lapu autorizācijai un galīgai apstiprināšanai.

Ievērojiet, ka viena no Direktīvas PSD2 prasībām ir tāda, ka Jums būs atkārtoti jāautorizē savienojums ar bankas datu lejupielādes kanālu pēc 90 dienām. Pašreizējā savienojuma derīguma termiņš tiek rādīts Bankas elektroniskā kanāla informācijā.

Padoms: ja Jums ir pievienoti vairāki bankas konti, pievienojiet tos vienā dienā, lai veiktu atkārtotu autorizāciju vienlaikus arī pēc 90 dienām.

Ja pēc bankas kanāla aktivēšanas Jūs ieslēgsiet arī Auto-sabalansēšanu, varēsiet sasniegt vēl augstāku automatizācijas līmeni banku datu apstrādē.

Un beidzot, šis pakalpojums ir pieejams PayTraq klientiem bez papildu maksas.